Türk Standardları Enstitüsünde Dış İnceleme Elemanı olarak görev yapmak istiyorum. Emekli aylığı almaktayım görev almam durumunda bir sorun teşkil eder mi ?

Bu soru 27 Ağustos 2013 Salı 16:47 tarihine kadar cevaba açıktı.

5 yıl önce sorulmuş , son cevap 5 yıl önce verildi , 1 kişi takip ediyor

2 cevap verilmiş

Emekli aylığı alırken, İnceleme elemanı olarak görevlendirilmeniz halinde göreve gitmeden önce SGK işe giriş bildirgesi düzenleyeceğimiz için sigorta girişi yapıldığında emekli aylığınız kesilir.


Normal
Mine UZUN 5 yıl önce cevapladı.

Enstitümüzde inceleme elemanı olarak görevlendirileceklerden, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanların Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emekli aylıklarının kesilmesi hususu değerlendirilmiş ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan görüşmeler neticesinde konu teyit edilmiştir. Bu çerçevede, inceleme elemanlarından emekli aylığı almakta olanların sigorta giriş işlemleri yapılınca emekli aylıkları tamamen kesilecektir. Bu durumun emekli olan ve inceleme elemanı olarak görevlendirilecekler tarafından bilinmesi büyük önem arz etmektedir. İnceleme elemanından alınacak Taahhütnamede görevlendirilmesi durumunda emekli aylığının kesileceği hususuna da yer verilmesi uygun olacaktır.


Normal
Mine UZUN 5 yıl önce cevapladı.

Copyright © 2012 - 2017 TSE | Gizlilik ve kullanım şartları